انرژی خورشیدی-آفتاب الکتریک

مطالب علمی&آموزشی-خبری-دینی-انرژی های نو-برق خورشیدی
 
آبگرمکن خورشیدی
ساعت ۱٢:٠٦ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٤/۳۱ : توسط : عبدالرضا صادقی

انواع آبگرمکنها: آبگرمکن های خورشیدی را می توان از نظر نوع کارکرد به دو دسته عمده تقسیم بندی نمود:

 

 آبگرمکن های ترموسیفونی ( سیستم با گردش طبیعی)

 

آبگرمکن های پمپی ( سیستم با گردش اجباری یا مدار باز)

 

 


ادامه مطلب را مطالعه کنید
 
نیروگاه خورشیدی
ساعت ۱٢:٠٢ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٤/۳۱ : توسط : عبدالرضا صادقی
: ۱۹ تیر ۱۳۹۰
روزنامه : اقتصاد پویا
بزرگترین نیروگاه خورشیدی کشور در خراسان احداث شد
 

ادامه مطلب را مطالعه کنید
 
سیستمهای فتوولتاییک
ساعت ٤:٤٢ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٤/٢٥ : توسط : عبدالرضا صادقی

به پدیده‌ای که در اثر تابش نور بدون استفاه از مکانیزم‌های محرک، الکتریسیته تولید کند پدیده فتوولتائیک و به هر سیستمی که از این پدیده‌ها استفاده کند سیستم فتوولتائیک گویند. سیستم‌های فتوولتائیک یکی از پر مصرف‌ترین کاربرد انرژی‌های نو می‌باشند و تاکنون سیستم‌های گوناگونی با ظرفیت‌های مختلف (۵/۰ وات تا چند مگاوات) در سراسر جهان نصب و راه اندازی شده‌است و با توجه به قابلیت اطمینان و عملکرد این سیستم‌ها هر روزه بر تعداد متقاضیان آنها افزوده می‌شود. از سری و موازی کردن سلولهای آفتابی می‌توان به جریان و ولتاژ قابل قبولی دست یافت. در نتیجه به یک مجموعه از سلولهای سری و موازی شده پنل (Panel) فتوولتائیک می‌گویند. امروزه اینگونه سلولها عموماً از ماده سیلیسیم تهیه می‌شود و سیلیسیم مورد نیاز از شن و ماسه تهیه می‌شود که در مناطق کویری کشور، به فراوانی یافت می‌گردد. بنابراین از نظر تأمین ماده اولیه این سلولها هیچگونه کمبودی در ایران وجود ندارد. سیستمهای فتوولتائیک را می‌توان بطور کلی به دو بخش اصلی تقسیم نمود که بطور خلاصه به توضیح آنها می‌پردازیم.


ادامه مطلب را مطالعه کنید
 
فروش اینترنتی
ساعت ٦:٥۱ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٠/٤/٢٤ : توسط : عبدالرضا صادقی

به ده دلیل مردم از سایت شما خرید نمی کنند!

 

در این مقاله ده دلیل ساده ولی مهم عنوان شده که می توانند در مورد تجارت شما هم صادق باشند. شاید بارها این سوال را از خود پرسیده باشید که چرا مردم از من خرید نمی کنند. دلایل زیر به شما کمک می کنند تا استراتژی بازاریابی و فروش تجارت الکترونیکی خود را بازنگری کنید.

 


ادامه مطلب را مطالعه کنید
 
کندی سایت
ساعت ٦:٤٧ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٠/٤/٢٤ : توسط : عبدالرضا صادقی

آنالیز عوامل کندی بالا آمدن وب سایت ها

 

سرعت لود وب سایت ها یکی از مشخصه های اصلی و مهم آنها در رابطه با کیفیت سایت می باشد. بنابراین اگر می خواهید که بیننده ی سایت خود را راضی نگاه دارید، باید سرعت بالا آمدن وب سایت خود را به حداقل میزان ممکن برسانید. البته این مسئله، تنها یکی از موارد راضی نگاه داشتن بیننده می باشد.

خوب بعد از این مقدمه برای شما حتماً این سوال پیش آمده است که چه عواملی سرعت لود وب سایت را کاهش می دهد؟

 


ادامه مطلب را مطالعه کنید
 
تجارت الکترونیک
ساعت ٦:۳٥ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٠/٤/٢٤ : توسط : عبدالرضا صادقی

چندی است که استفاده از اینترنت در کسب وکار بسیار رونق گرفته است. در دنیا نمونه های موفقی از مدیران هستند که با استفاده از مدلهای جدید و کاملاً ابتکاری و مدرن توانسته اند، موفقیت بی نظیری را برای خود رقم زنند و به رغم وجود رقابت تنگاتنگ در بازار کار، جایگاه مطمئنی برای شرکت خود درمیان رقبا ایجاد کنند.

 اما در ایران کسب و کار اینترنتی هنوز خوب برای همه جا نیفتاده است.اگر مردم  مزایای این روش را بدانند. کسب و کار رونق میگیرد و از این رکود اقتصادی خارج میشویم

www.parssolar.ir


ادامه مطلب را مطالعه کنید