انرژی خورشیدی-آفتاب الکتریک

مطالب علمی&آموزشی-خبری-دینی-انرژی های نو-برق خورشیدی
 
اشغال وال استریت
ساعت ٧:٢۳ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٠/٧/٢٧ : توسط : عبدالرضا صادقی

موجی که ماه پیش با نام اشغال وال‌استریت در نیویورک آغاز شد، امروز سراسر غرب و جهان توسعه‌یافته را دربر گرفته است. در اینکه جهان بعد از کسادی ۲۰۰۸ دوران سختی را می‌گذراند شکی نیست.
دیگر عمر سرمایه داران صهیونست در کل جهان بسر رسیده است. وقت آن رسیده که ثروت های باد آورده را  با ضعیفان تقسیم کنند. زیرا جنبش 99 درصدی این بار به پا خواسته تا انتقام خود را ازشما بگیرد.!!
انتقام سالها دوشیدن.استعمار .بهره کشی از کارگر.چپاول سرمایه های کشورهای ضعیف نگه داشته .جنگ برای نفت و.... اصولا چرا باید 80 در صد سرمایه جهان در دست 1 در صد مفت خور شیطان پرست در کل جهان باشد .؟ آیا این کار عدالت است؟ باید بگویم  دیگر نظام سرمایه داری در کل جهان اعم از آمریکا .اروپا. و..نابود است. چرا که ملتها بیدار شده و حق و حقوق خود را خوب میشناسند.

 


ادامه مطلب را مطالعه کنید
 
انقلاب اسلامی ایران
ساعت ٧:۱٩ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٠/٧/٢٧ : توسط : عبدالرضا صادقی

آیا نظام جمهوری اسلامی ایران پیر شده است و نیاز به اصلاحات دارد؟
اگر روزی در آینده  ، احساس شود که نظام پارلمانی برای انتخاب مسئولان قوه مجریه بهتر است هیچ اشکالی در تغییر ساز و کار فعلی وجود ندارد.
حضرت آیت الله خامنه ای با طرح چند سوال اساسی ، اهمیت این بحث را   برای استادان و دانشجویان استان کرمانشاه ، مورد تاکید بیشتر قرار دادند : مسئله پیری و جوانی نظام اسلامی چگونه قابل تحلیل است ؟ آیا نظام، روزی پیر و از کار افتاده خواهد شد ؟ آیا راهی برای جلوگیری از این فرسودگی وجود دارد ؟ و آیا اگر این وضع پیش آمد راه علاجی وجود خواهد داشت؟


ادامه مطلب را مطالعه کنید
 
فریبکاری آمریکا در بحرین
ساعت ٧:٠٤ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٠/٧/٢٠ : توسط : عبدالرضا صادقی
"وایدن" عضو مجلس سنا در این باره گفت: بهار عربی ، بحرینی ها را تشویق کرد تا برای دست یابی به حقوق خود از دولتشان تلاش کنند. آمریکا نباید به حکومتی که ملت خود را سرکوب می کند ، پاداش بدهد.

دو عضو کنگره آمریکا طرحی را ارائه کرده اند که براساس آن معامله فروش تسلیحات به بحرین به ارزش 53 میلیون دلار، به حالت تعلیق درخواهد آمد.

به گزارش عصر ایران به نقل از خبرگزاری یونایتدپرس، دلیل این اقدام، سرکوب خشونت بار تظاهرات در بحرین از سوی دولت این کشور بیان شده است.

سناتور "رون وایدن" عضو جمهوری خواه مجلس سنا و "جیمز ماکگوفرن" عضو دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا با صدور بیانیه مشترکی اعلام کردند که آنها، طرح هایی را به مجالس سنا و نمایندگان ارائه کرده اند که براساس آن فروش تسلیحات به بحرین تا زمان بهبود وضعیت حقوق بشر در این کشور، متوقف شود.


ادامه مطلب را مطالعه کنید
 
از بهار عربی تا بهار آمریکایی
ساعت ٦:٥۸ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٠/٧/٢٠ : توسط : عبدالرضا صادقی
معترضان در آمریکا می دانند چه نمی خواهند اما هنوز به طور مشخص اعلام نکرده اند که الگوی مطلوب آنها برای اداره جامعه آمریکا چیست؟

عصر ایران – اعتراضات سه هفته گذشته در شهرهای مختلف آمریکا که با تظاهرات اقشار مختلف مردم این کشور برگزارمی شود ، همچنان ادامه دارد ؛ این تظاهرات که نخست از شهر نیویورک و از مقابل بازار بورس وال استریت در این شهر آغاز شد ، در هفته های گذشته به دیگر شهرها و ایالات آمریکا نیز گسترش یافته است .

معترضان که با استفاده از شبکه های اجتماعی – اینترنتی خود را سازماندهی می کنند شیوه ای شبیه به اعتراضات جاری در کشورهای خاورمیانه و شمال آفریقا را برگزیده اند و تلاش دارند با تحصن در برخی میادین اصلی و مراکز مالی و اقتصادی ، توجه جامعه ر به خود جلب کرده و مطالبات خود را مطرح کنند.

عمده مطالبات معترضان در آمریکا مطالبات اقتصادی است . آمریکا هم اکنون با یکی از بدترین بحران های اقتصادی خود در دهه های گذشته دست و پنجه نرم می کند و دولت واشنگتن هم اکنون با بدهی بیش از 13 تریلیون دلار بدهکار ترین دولت جهان به شمار می شود.
 


ادامه مطلب را مطالعه کنید
 
چالش‌های پولی ایران
ساعت ٧:۱٩ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٠/٧/۱٦ : توسط : عبدالرضا صادقی


چالش‌های پیش رو
بی‌اثر بودن سیاست‌های تحریک تقاضا در افزایش رشد اقتصادی
استقراض بیش از حد دولت و بانک‌ها از بانک مرکزی
عدم تطابق دخل و خرج بانک‌ها به خصوص بانک‌های دولتی
بانک محور شدن رشد اقتصادی کشور
پیشی گرفتن قیمت تولید کالاها و خدمات از قیمت مصرفی آنها
افزایش شدید و نگران‌کننده نسبت مانده تسهیلات به سپرده‌ها
افت رشد اقتصادی کشور در سال 1390 به 2 درصد
افزایش شکاف رشد اقتصادی کشور در مقایسه با کشور‌های در حال توسعه
تغییر در ترکیب منابع از بلند‌مدت به کوتاه‌مدت و جاری و افزایش ریسک نقدینگی بانک‌ها
ناکارآیی قوانین موجود در تعیین قیمت‌ها و ایجاد آثار رانتی در قیمت‌گذاری نرخ سود
بروز رکود تورمی در سال 90

توصیه‌های سیاستی
عدم تحریک تقاضا توسط دولت با سیاست‌های پولی و مالی انبساطی
حرکت به سمت نرخ سود آزاد (مدیریت شده)
احتیاط بیشتر در انتخاب بسته‌های انبساطی، به دلیل اثرگذاری با تاخیر رشد نقدینگی روی تورم
آگاهی از اثرات ناهمگن سیاست پولی بر قیمت‌های جزئی
احتیاط در اعمال سیاست‌های طرف تقاضا جهت تهییج رشد اقتصادی و نتیجتا کاهش بیکاری
اصلاح مدیریت انتظارات از طریق کاهش فاصله تورم انتظاری و تورم تحقق یافته
تثبیت اقتصادی برای رفرم پولی
تهیه بسته دقیق عملیاتی برای اصلاح پول ملی
اصلاح کم گویی شاخص مصرف کننده پس از هدفمندی یارانه ها
جلوگیری از شکل‌گیری بنگاه‌های شبه دولتی به منظور ارتقای فضای کسب‌ و کار در کشور
تکیه سیاست‌گذاران بر تامین مالی بر شیوه‌هایی به‌ جز رشد پایه پولی


ادامه مطلب را مطالعه کنید
 
رتبه تورم ایران در جهان
ساعت ۸:۱٠ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٠/٧/٤ : توسط : عبدالرضا صادقی

صندوق بین‌المللی پول اعلام کرد
4 خطر در کمین اقتصاد جهانی

کریستین لاگارد، رییس صندوق بین‌المللی پول
رتبه سوم برای تورم ایران در بین کشورهای جهان
دنیای اقتصاد – نشست مشترک صندوق بین‌المللی پول و بانک جهانی در حالی پایان یافت که پایان هفته گذشته با سقوط شدید بازارهای جهانی همراه بود.
صندوق بین‌المللی پول اگرچه از ورود اقتصاد جهان به مرحله خطرناکی از رکود خبر داد، اما کریستین لاگارد رییس این نهاد بین‌المللی اعلام کرد که نسبت به آینده بسیار خوشبین است. به اعتقاد این صندوق، هم‌اکنون چهار خطر اصلی در کمین اقتصاد جهانی است که شامل رشد اقتصادی پایین، نرخ بیکاری بالا در بسیاری از کشورهای جهان، بحران مالی در مناسبات بین‌المللی و بدهی کلان دولت‌ها است. ظاهرا کمیته مرکزی IMF تصویب کرده است که در برابر این خطرات با قاطعیت عمل کند و از 400 میلیارد دلاری که برای عبور از این بحران‌ها در اختیار دارد، مدد بگیرد. به گفته رییس IMF، تدابیر اتخاذ شده از سوی دولت‌ها باعث شده است که نیمی از مسیر خروج از بحران طی شود و لازمه طی مابقی مسیر، آن است که کشورهای توسعه‌یافته سیاست کاهش کسری بودجه و افزایش رشد اقتصادی را در دستور کار قرار دهند و کشورهای در حال توسعه نیز به اصلاحات ساختاری و افزایش مصرف داخلی همت گمارند.


ادامه مطلب را مطالعه کنید