انرژی خورشیدی-آفتاب الکتریک

مطالب علمی&آموزشی-خبری-دینی-انرژی های نو-برق خورشیدی
 
اجلاس سران کشورهای اسلامی
ساعت ۸:۱۱ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٥/٢٤ : توسط : عبدالرضا صادقی

این اجلاس ها زمانی موثر است که سران کشور های اسلامی .عامل اجرای سیاستهای تغرقه افکنانه اسرائیل .و غرب به رهبری آمریکا نشوند. و جواب ملتهای خود را که به زبان ساده و با تظاهرات آرام و منطقی. میگویند. ما آزادی بیان و اندیشه و اسلام محمدی را میخواهیم.! با گلوله جواب ندهند.!! زیرا آنها دائم دنبال در گیر کردن گروه های اسلامی. با یکدیگر هستند. و این سیاست کلی آنهاست. که اسلام واحد را به شعب و فرقه های من درآوردی تجزیه کنند. تا از قدرت عظیم اسلام در امان باشند.

اما متاسفانه در سالهای اخیر. هرچه ملتهای مسلمان در جهت اتفاق و همدلی و اتحاد . و دوری از تفرقه و فرقه گرائی. گام برمی دارند. بر عکس حکومتهای بظاهر اسلامی دست در دست اسرائیل و غرب .ملتهای خود را سرکوب و میکشند. و انقلابهای اسلامی را که برای از بین بردن تفرقه و شیعه شیعه شدن دین اسلام. به پا خاسته را سرکوب میکنند.

که اگر همه حول محور اسلام و قران و یکتا پرستی. جمع شوند احتیاجی به خرید این همه اسلحه از غربی ها(دشمن) را ندارند.! که روی سر برادران مسلمان خود بریزند.

بلکه بالعکس. با اتحاد شیعه و سنی و دیگر فرق. میتوان جبهه مقاومت واحد. مانند صدر اسلام. از عظمت و عزت اسلام دفاع کرد. و بازیچه تحریمها و جنگهای کشورهای مسلمان نشد.! نمونه های بارز آن :افغانستان .ایران . عراق.بحرین.سوریه.پاکستان.فلسطین.مصر.یمن.و.....میانمار  و...غیره را میتوان نام برد.

کنفرانس سران کشور های اسلامی. باید فلسفه حج را برای اتحاد مد نظر قرار داده . و فقط به ریسمان الهی که همانا قران و توحید است.محور همدلی قرار داده . و از اختلاف که خواست امریکا و غرب است. به شدت پرهیز کنند. و تجارت و همکاری در همه زمینه ها را بین کشور های اسلامی توسعه دهند. و انتخاب حاکمان را به عهده ملتها با شورا قرار دهند. و اگر میخواهند کمک کنند. هیئت هائی بی طرف به این رفراندم ها اعزام کنند. تا بر انتخابات سالم . نظارت کنند. و اجازه ندهند کشور های غیر اسلامی. برایشان ناظر و یا میانجی .یا گروه صلح بفرستند. تا زیرکانه در امورتان دخالت و شرارت کنند.

به امید عزت و سربلندی اسلام و امت یکپارجه اسلامی


ادامه مطلب را مطالعه کنید
 
چرا اهل گفت‌وگو نیستیم؟
ساعت ٧:٤٢ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٥/۱٢ : توسط : عبدالرضا صادقی
به بن رسیدن سیاست، همه اجزای آن از جمله تحزب را هم بی‌اثر می‌کند. فراتر از آن در سیاست بین‌الملل نیز هرگونه بده‌بستان مبتنی بر گفت‌وگو و چانه‌زنی، باج دادن تلقی و مذاکره به معنای سنتی‌اش از اعتبار ساقط می‌شود، در این جامعه‌ مذاکره موفق، مذاکره‌ای است که از حیث دست‌آورد‌ها، پیروزی 18 بر صفر(!) بر حریف حاصل شود و غیر از آن ممکن است خیانت و سازش تلقی شود.

عصرایران ؛ عباس رضایی ثمرین - به تعداد درگیری‌های لفظی و فیزیکی که در اطرافتان اتفاق می‌افتد توجه کنید، فحش‌ و فضیحت‌هایی که هر روز در کنار گوش‌تان مثل نقل‌ونبات رد و بدل می‌شود را از نظر بگذرانید، به دفعاتی که خودتان در طول روز از حرفهای دیگران برافروخته شده و بد‌ و بیراه نثار آنها کرده اید دقت کنید.
اگر اهل استفاده از اتوبوس و تاکسی هستید، مشاجرات لفظی و فیزیکی رقّت‌انگیز آنجا را مرور کنید، جر و بحث‌های درون‌ خانوادگی خود را ببینید و دعواهای زن‌ و شوهری در میان نزدیکانتان را به خاطر بیاورید، لحن هتاکانه برخی نشریات و محصولات فرهنگی(!)،مجادلات قلمی مشمئز‌کننده برخی از اهالی فرهنگ و هنر، صفات و جملاتی که برخی مسئولان در مجادلات سیاسی نثار یکدیگر می‌کنند و خیلی چیزهای دیگر که گفتنش به مثنوی هفتاد من ختم می‌شود را هم مورد مداقه قرار دهید و خوب فکر کنید. 

بی‌مقدمه و بی‌رودربایستی،« اهل گفت‌و‌گو نیستیم » و مادامی که اینچنی هستیم، آرزوی روزهای بهتر در کشورمان، به سرابی دست‌نیافتنی می‌ماند.


ادامه مطلب را مطالعه کنید
 
خام‌فروشی نفت و ...ممنوع
ساعت ٧:۳٩ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٥/۱٢ : توسط : عبدالرضا صادقی

باید از تله خام‌فروشی نفت نجات پیدا کنیم
 مشکلات و فشارها کوچک‌تر از تصمیم، اراده و آرمان‌های ملت ایران است
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی عصر روز یکشنبه در دیدار جمعی از محققان، پژوهشگران، متخصصان و نوآوران در عرصه علم و فناوری و مسوولان شرکت‌های دانش بنیان و پارک‌های علم و فناوری، علم را سرمایه‌ای جوشان و تمام نشدنی برای کشور دانستند و با اشاره به نقش اقتصاد مبتنی بر دانش و علم در ارتقای هویت ملی، قدرت سیاسی و استقلال کشور تاکید کردند: ایران، امروز در یک مقطع ماندگار تاریخی و حساس قرار دارد که شناخت صحیح مسوولیت‌ها و ایفای آنها، قطعا ملت ایران را به افق‌های نوید بخش و آرمان‌های مورد نظر خواهد رساند.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر مقام معظم رهبری، رهبر انقلاب اسلامی افزودند: کشور در حال پیشرفت است و هیچ بن‌بست و مشکل برطرف نشدنی در حرکت رو به جلوی ملت ایران وجود ندارد.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به برخی فشارهای سیاسی، ‌اقتصادی و تبلیغاتی در مسیر حرکت کشور به سمت آرمان‌ها و اهداف والا خاطرنشان، کردند: ملت ایران مصمم است که با همت و اراده، خود را به نقطه مورد نظر برساند.
ایشان تاکید کردند: ملت ایران در وسط میدان است و مشکلات و فشارها، کوچک‌تر از تصمیم، اراده و آرمان‌های این ملت است. رهبر انقلاب اسلامی عرصه کنونی را میدانی شوق آفرین و در عین حال همراه با زحمت دانستند و افزودند: عرصه امروز ایران اسلامی همچون میدان مسابقات ورزشی است که با وجود خستگی و دلهره اما حضور در آن میدان شوق آفرین است و ورزشکاران با انگیزه و شوق فراوان پا به عرصه آن می‌گذارند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای یکی از راه‌های عبور از مقطع حساس و سرنوشت‌ساز کنونی را، جدی گرفتن اقتصاد مقاومتی خواندند و تاکید کردند: اقتصاد مقاومتی یک شعار نیست بلکه یک واقعیتی است که می‌بایست محقق شود. ایشان افزودند: یکی از بهترین مظاهر و موثرترین مولفه‌های اقتصاد مقاومتی، شرکت‌های دانش بنیان است که می‌توانند اقتصاد مقاومتی را پایدارتر کنند.
رهبر انقلاب اسلامی رشد اقتصادی حقیقی را در گرو تولید ثروت از طریق دانش و علم دانستند و خاطرنشان کردند: اگر شرکت‌های دانش بنیان جدی گرفته شوند و از توسعه کمی و کیفی آنها حمایت شود، به‌واسطه ثروت آفرینی از طریق علم، اقتصاد کشور به شکوفایی حقیقی خواهد رسید.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تولید ثروت از طریق منابع تمام شدنی همچون نفت را خود فریبی خواندند و افزودند: خام فروشی دامی است که میراث سال‌های متمادی قبل از انقلاب است و متاسفانه کشور گرفتار آن شده است و باید تلاش شود که ملت ایران از این تله نجات پیدا کند.
ایشان رسیدن به باور و موقعیت بستن اختیاری درِ چاه‌های نفت و توقف خام فروشی مواد خام و معدنی را بسیار مهم ارزیابی و تاکید کردند: رسیدن به این شرایط، با تکیه بر علم و از طریق شرکت‌های دانش بنیان امکان‌پذیر است. رهبر انقلاب اسلامی اقدامات انجام گرفته در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای حمایت از شرکت‌های دانش بنیان را دلگرم‌کننده خواندند و افزودند: برخی نقاط ضعف و مشکلات نیز وجود دارد که باید شناسایی و سریعا برطرف شوند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به مطالب ارائه شده از جانب محققان و نوآوران، سیستم‌های سنتی و قدیمی اعتبارسنجی از طرف بانک‌ها و موسسات پولی و نبود بیمه‌های خاص به‌منظور حمایت از خطر پذیری شرکت‌های دانش بنیان را از جمله ضعف‌ها برشمردند و خاطرنشان کردند: دستگاه‌های دولتی باید با رصد اختراعات و شناسایی نخبگان فکری و حمایت از آنها، زمینه ایجاد شرکت‌های دانش بنیان جدید را به‌وجود آورند.
ایشان با اشاره به سرمایه‌گذاری برخی کشورهای خارجی برای شناسایی و جذب استعدادهای داخلی، لزوم جلوگیری از این پدیده را از طریق منطقی و ایجاد مشوق‌ها و حمایت‌های لازم خاطرنشان کردند و افزودند: یکی از مسائلی که در زمینه شرکت‌های دانش بنیان وجود دارد، اجرایی نشدن قانون حمایت از این شرکت‌ها است که آیین‌نامه اجرایی آن باید هرچه زودتر ابلاغ شود.
تشکیل بانک اطلاعات برای شناسایی توانایی‌های علمی کشور و همچنین کاستی‌ها، گسترش عرصه فعالیت شرکت‌های دانش بنیان و تقویت بخش خصوصی در شرکت‌های دانش بنیان از نکات دیگری بود که رهبر انقلاب اسلامی به آنها اشاره کردند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای پایه‌گذاری اقتصاد کشور بر تولید ثروت از طریق شرکت‌های دانش‌بنیان را زمینه ساز رسیدن به قدرت واقعی اقتصادی و همچنین تقویت روحیه خودباوری، خوداتکایی و هویت ملی و در نهایت قدرت سیاسی دانستند و خاطرنشان کردند: باید با ایجاد زمینه‌های لازم و هموار کردن مسیر، نخبگان و زبدگان و اهل علم و صاحبان سرمایه را به تشکیل شرکت‌های دانش‌بنیان تشویق کرد.
ایشان افزودند: باید افق بالاتر از تشکیل 20 هزار شرکت دانش بنیان که در برنامه پنجم پیش‌بینی شده است،‌ مد نظر قرار گیرد.


ادامه مطلب را مطالعه کنید