انرژی خورشیدی-آفتاب الکتریک

مطالب علمی&آموزشی-خبری-دینی-انرژی های نو-برق خورشیدی
 
سقوط دلار
ساعت ۸:٥٧ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٩/۱٤ : توسط : عبدالرضا صادقی
عضو هیأت علمی دانشگاه اصفهان با تحلیل اوضاع و شرایط اقتصادی کشور، نرخ دلار ۲۲۰۰ تومان را برای بودجه سال آینده مناسب دانست و گفت: با حذف کامل یارانه‌های انرژی، سقوط نرخ دلار به ۱۵۰۰ تومان حتمی است.

به گزارش افکارنیوز به نقل از فارس، محمد حسین ادیب عضو هیأت علمی گروه اقتصاد دانشگاه اصفهان است که با ارائه پیشنهاد نرخ دلار ۲۲۰۰ تومانی برای بودجه ۹۲ معتقد است که این نرخ قادر است اقتصاد را به تعادل برساند.

وی که متولد اصفهان و دارای دکترای اقتصاد از دانشگاه شهید بهشتی است، بر این باور است که با حذف یارانه انرژی دلار به ۱۵۰۰ تومان سقوط می کند.

وی تأکید دارد که دیر یا زود یارانه انرژی حذف می شود، چراکه یارانه انرژی به جای کاهش، ۴ برابر شده است.

ادیب با سابقه تدریس ۳۰ ساله در دروسی همچون اقتصاد آمریکا، اقتصاد جهان سوم، اقتصاد ایران و نظرات سیاسی و اقتصادی جدید، ۴ کتاب با عناوین "ایران و سازمان تجارت جهانی "، "بحرانهای اقتصاد ایران و راهکارهای برون رفت از آن"، "ایران و اقتصاد موج سوم" و "اقتصاد ایران و جامعه فراصنعتی" در کارنامه علمی خود دارد.


ادامه مطلب را مطالعه کنید
 
زمان سازش با آمریکا فرا رسیده
ساعت ٦:٤۳ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٩/۱٠ : توسط : عبدالرضا صادقی

اکنون بهترین موقعیت برای مذاکره با آمریکا است. زیرا اوباما خود پیشنهاد داده است.

عامل مخرب در این مسیر، نفوذ اسرائیل بر سیاست‌های آمریکا در قبال ایران است. هر چند که محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهوری ایران، به بهبود این شرایط کمک نمی‌کند اما سیاست‌های ریاکارانه اسرائیل در قبال پرونده هسته‌ای ایران، بسیار گیج کننده است.

ایران و آمریکا دو کشور بزرگ و قدرتمند و با فرهنگ هستند.در قرن بیست و یکم عجیب است که مانند دو کودک خرد سال با هم مجادله کنند.همه مسائل با گفتمان قابل حل است. و آنکس که پیشنهاد مذاکره را بدهد. از منش و جایگاه بالائی بر خوردار است.به نفع هر دو کشور است که با هم پس از 33 سال صلح کنند و روابط تجاری و سیاسی را از سر گیرند. تا زمانی که به حقوق یکدیگر احترام بگذارند.در تاریخ اسلام دو نمونه صلح حدیبیه (محمد رسول الله) و امام حس(ع) میتواند الگوی هر کسی باشد. در صحبت کردن چیزی از انسان کم نمیشود.یا قبول میکنیم یا نه./
در مرحله اول آمریکا پولهای بلوکه شده ایران را آزاد . و به حاکمیت ایران احترام. و تحریمها را بردارد. و سوخت ری اکتور اراک را تامین کند. و به قوانین اسلام احترام بگذارد. و در مقابل ایران مرگ بر امریکا نگوید. واورانیوم بیست درصد را متوقف کند.و تعیین حکومت سوریه را به آرائ مردم واگذار کند. و از اعدامها در ایران بکاهد. و آزادی احزاب مختلف را تضمین کند.
در دوره اول ریاست جمهوری "باراک اوباما" ایده های او برای خاورمیانه شکست خورد چرا که او نتوانست وعده‌هایش مبنی بر بازتعریف در روابط آمریکا و جهان اسلام را عملی کند .

اوباما نخواست یا نتوانست که نخست وزیر راستگرای اسرائیل را وادار کند تا صلح بین اسرائیل و فلسطین را بپذیرد. تنها نقطه مثبت اوباما در خاورمیانه برای آمریکایی‌ها خروج نیروهای این کشور از عراق بود.

اکنون اگر اوباما بخواهد که به وعده هایش جامع عمل بپوشاند، باید تضمین کند که سیاست‌های آمریکا در خاورمیانه دیگر توسط منابع انرژی، دوستان دیکتاتور و اسرائیل به او دیکته نمی‌شود.


ادامه مطلب را مطالعه کنید
 
بازار یابی شبکه ای
ساعت ۳:۳۱ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٩/۸ : توسط : عبدالرضا صادقی

دولت با از سرگیری طرحی قدیمی و کمابیش فراموش شده، تلاش‌های تازه‌ای برای جلوگیری از افزایش قیمت‌ها آغاز کرده است؛ این بار قرار است بازاریابی شبکه‌ای راهی باشند برای کاهش هزینه‌های مصرف‌کنندگان.

طرح بازاریابی شبکه‌ای یا چندسطحی (MLM)که در سال 1387 بنیان‌گذاری شد، در دو سال گذشته در سکوت کامل فرورفته بود و خبری از پیشرفت آن شنیده نمی‌شد، اما حالا مسوولان با اعلام راه‌اندازی 7 شرکت از این دست، خبر می‌دهند 4 شرکت دیگر به زودی اجناس خود را به صورت بازاریابی شبکه‌ای در بازار عرضه می‌کنند تا به این ترتیب کم‌کم این روش نوین فروش کالا جایگزین روش‌های سنتی مبتنی بر واسطه‌گری شود.
در طرحی که وزارت صنعت، معدن و تجارت با همکاری نیروی انتظامی و وزارت اطلاعات دنبال می‌کند، شرکت‌های سهامی خاص که مایل به عرضه کالاهای خود از طریق یازاریاب‌ها هستند در صورت تایید صلاحیت وارد شبکه بازاریابی کشور می‌شوند. فعالیت و گردش مالی آنها و بازاریاب‌ها نیز به طور مستمر از سوی مسوولان نظارت و ردیابی می‌شود. روش کار شبکه‌های بازاریابی به این صورت است که تولیدکننده به جای وابستگی به واسطه‌های گوناگون کالای خود را از طریق بازاریاب به صورت مستقیم به دست خریدار می‌رساند و در ازای این کار نیز به بازاریاب حق معامله (کمیسیون) می‌دهد.


ادامه مطلب را مطالعه کنید