انرژی خورشیدی-آفتاب الکتریک

مطالب علمی&آموزشی-خبری-دینی-انرژی های نو-برق خورشیدی
 
راههای صرفه جوئی انرژی
ساعت ٧:٢٠ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٠/۳/۱٤ : توسط : عبدالرضا صادقی-09177196296

در منازل و ساختمانهای قدیم اینقدر انرژی مصرف نمیشد. اصولا اینهمه انرژی در دسترس نبود.

لذا مردم ساختمانها را طوری طراحی میکردند که از امکانات طبیعی بیشتر بهره مند شوند. تا اینکه کلا به انرژی های فسیلی و امثالهم وابسته باشند. برای مثال در اکثر ساختمانها از زیر زمین استفاده میشد. چرا که در تابستان خنک و در زمستان گرم است. و در فصول معتدل هوائی مناسب دارد.

و در حیاط و خیابان از فضای سبز بیشتر استفاده میشد. و اینقدر به وسایل برقی و مصنوعی و شیمیائی وابسته نبودند. واز مواهب طبیعی بهتر استفاده میکردند.

مثلا از قنات بجای اینهمه پمپ ها و چاههای عمیق و انرژی بر استفاده میکردند. وچیز های دیگر که در ادامه میخوانید.


چند توصیه برای صرفه جوئی در مصرف برق وکاهش مبلغ قبض برق تا پنجاه درصد .!!

 

الف- از مولد برق خورشیدی بعنوان برق روشنائی و اضطراری و کولر آبی کم مصرف و فن تهویه و پنکه و ...استفاده کنید.

شما  میتوانید با حدود مبلغ 1300000 تومان نیروگاه کوچک آفتابی روی بام خود داشته باشید و حدود 2000 وات برق تولید و مصرف کنید.

اگر مصرف متوسط یک خانوار در شبانه روز 6000 وات باشد. عملا یک سوم برقتان مجانی از آفتاب تامین شده است. وبا مصرف 4000 وات برق شهر .قبض برقتان در ردیف اولیه و ارزان محاسبه میگردد. بدین ترتیب هم از فضای خالی بام استفاده بردهاید . وهم با مصرف سوخت  فسیلی هوا آلوده نشده است.

ب-از کولر آبی کم مصرف آفتاب الکتریک مدل 3500 پنجره ای با مصرف 130 وات معادل یک ششم کولر های آبی معمولی استفاده کنید.  این کولر  فوق العاده کم مصرف و تا یکصد متر زیر بنا را کاملا خنک میکند و در تمامی نقاط ایران بجز نوار ساحلی شمال و جنوب که شرجی و مرطوب است. قابل استفاده است. و با برق خورشیدی و برق شهر بخوبی سازگار است.

پ- از لامپهای کم مصرف فلورسنت و ال ای دی استفاده کنید.