انرژی خورشیدی-آفتاب الکتریک

مطالب علمی&آموزشی-خبری-دینی-انرژی های نو-برق خورشیدی
 
جایگزینی انرژی خورشیدی در روستا ها
ساعت ٤:٥٧ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٤/٥/۱۸ : توسط : عبدالرضا صادقی-09177196296

جایگزینی انرژی خورشیدی به جای سوختهای فسیلی در روستاها با هدف حفاظت از جنگلها از اولویتهای سازمان محیط زیست در سال جاری است.
به گزارش خبرگزاری صدا وسیما ، معاون رییس جمهور در نشست خبری با اصحاب رسانه و در پایان سفر یک روزه خود در یاسوج گفت: کمبود نیروی انسانی و محیط بان از مهمترین چالشهای پیش روی این سازمان است.
ابتکار افزود: پارسال 450 محیط بان تبدیل وضعیت شدند و850 نفر آموزشهای جدید در خصوص حفاظت از محیط زیست را فرا گرفتند.
وی گفت: پارسال هیچ پروانه شکار داخلی و خارجی صادر نشد و فقط برخی پروانه ها برای شکار پرندگان در جوامع محلی صادر شده است.
رییس سازمان محیط زیست از راهکارهایی برای حفاظت از زمین های ملی و منابع طبیعی در مناطق سخت گذر خبر داد و افزود: نصب دوربین،استفاده از پهباد و اسب در ارتفاعات از مهمترین این راهکارهاست.
ابتکار از ارزیابی کیفیت بنزین در جایگاههای عرضه سوخت به صورت ادواری نیزخبر داد و گفت: تولید بنزین های آلوده درپتروشیمی از 8 کلانشهر کشور حذف و بنزین یورو 4 جایگزین آن شد.
وی به سیاستهای سازمان محیط زیست در دوره پس از تحریم هم اشاره کرد و افزود: پس از امضای توافق با چند کشور از جمله ایتالیا،فرانسه،نروژ و لهستان مذاکره کردیم و این کشورهای خواستار تبادل اطلاعات در راستای توسعه سبز و حفاظت از محیط زیست شدند.