انرژی خورشیدی-آفتاب الکتریک

مطالب علمی&آموزشی-خبری-دینی-انرژی های نو-برق خورشیدی
 
امواج گرانشی: گامی به سوی پایان تردیدی صدساله
ساعت ٥:٤۱ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٤/۱۱/٢۳ : توسط : عبدالرضا صادقی-09177196296

 خداوند در قران فرموده: ما آسمانها و زمین را که در ابتدا به هم پیوسته بود.(سیاه چاله) .از هم جدا ساختیم.و هر کره را در مداری خاص به چرخش در آوردیم.و دائم در حال آفرینش و تغییر جهان هستیم.

یک گروه تحقیقاتی بین المللی متشکل از صدها دانشمند موفق شدند نظریه وجود امواج گرانشی را اثبات کنند. بنا بر این نظریه اگر گیتی همانند یک دریای بیکران بود، این امواج می توانستند بر سطح آب این دریا دیده شوند، همانند زمانیکه شما سنگی را در برکه ای رها می کنید.

این امواج که با سرعت نور در حال گذر کردن از جهان هستند می توانند فضا را تغییر داده و فواصل را دور یا نزدیک سازند.

در سال ۱۹۱۵ میلادی آلبرت اینشتین برای نخستین بار چنین مفهومی را مطرح کرده بود. بر اساس نظر وی، نیروی جاذبه تعیین کننده ساختار گیتی است.

دیوید ریتز، مدیر اجرایی رصدخانه موج گرانشی تداخل لیزری موسوم به لایگو می گوید: «هیجان انگیزترین مسائل در آینده مطرح خواهد شد. ۴۰۰ سال پیش گالیله تلسکوپ را به سوی آسمان چرخاند و دریچه ای نو به سوی رصد آسمان گشود. به گمانم ما در حال انجام کاری با همان اهمیت هستیم، فکر می کنم پنجره ای را به سوی گیتی می گشاییم، پنجره ای به سوی اخترشناسی امواج گرانشی.»

دانشمندان برای رصد کردن وجود امواج گرانشی نیازمند ساز و کاری برای تشخیص حرکت ذراتی به کوچکی یک میلیاردم اتم هستند. این امر در رصدخانه موج گرانشی تداخل لیزری موسوم به لایگو در لوئیزیانای آمریکا محقق شده است.